položek
  • Zobrazit

Kostel sv. Martina a Prokopa - Karlík (1:150)

ZA_025Kód:

Z-Art

Výrobce:
sklademDostupnost:
90  / ksCena:
Množství:
ks
Kostel sv. Martina a Prokopa - Karlík (1:150)

Popis: Kostel sv. Martina a Prokopa - Karlík (1:150)

Kostel sv. Martina a sv. Prokopa - Karlík

Model opět patří mezi jednodušší modely a je tak vhodný i pro méně zkušené modeláře, ale přesto jde o zajímavý model. Cca 33 číslovaných dílů.

Způsob vydání: Vytištěno offsetem ve formátu A4

Rozměry modelu po slepení: Výška: 20cm, šířka: 13cm, délka: 24cm

Obtížnost na stupnici 1-5: 3

Vydáno: 5/2018

Kostel svatého Martina a Prokopa se nachází v okrese Praha-západ v obci Karlík. Tato oblast byla obydlena již v době bronzové, na místě dnešního kostela se již v této době pohřbívalo. Ve 12. století, za vlády krále Přemysla Otakara I., zde byla postavena románská rotunda sv. Martina. Nejstarší část hřbitova se nachází u jeho jižní zdi (dnes se zde nachází pamětní deska ze slivenského mramoru na paměť Augustina Svobody – správce z křižovnického statku v Dobřichovicích). V 17. století byl kostel několikrát zdevastován během třicetileté války se Švédy. V 18. století byl kostel významně opraven a zrenovován – na jižní straně byla postavena barokní věž, poté i barokní loď, nové varhany a oltář. V letech 1807-1810 proběhly další úpravy včetně přemalování oltáře a stropu. Na konci 19. století byl kostel přestavěn v pseudorománském stylu.

Ve dvacátém století proběhly opravy kostela a rozšíření hřbitova. Kostel byl vystavěn jako jednolodní obdélný pseudorománský kostel s barokní věží na jižní straně. Tato věž byla při přestavbě zvýšena. Původní rotunda s lucernou a apsidou slouží jako presbytář. Loď je plochostropá, sakristie má křížové klenutí. Na hlavním oltáři je obraz sv. Martina. Na věži jsou dva zvony.
Související zboží
Kostel Nanebevzetí panny Marie - Těškovice
 

Kostel Nanebevzetí panny Marie - Těškovice

140 
Papírový model - vystřihovánka kostela v Těškovicích v měřítku 1:87. Autor Zdeněk Čechal
Hrad Polná - papírový model (1:150)
 

Hrad Polná - papírový model (1:150)

245 
Jednodušší papírový modely od Z-Art

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Eshop www.darebacek.cz - Darebáček.cz - papírové modely, vystřihovánky, moderní společenské hry, dárky, hračky - akce, slevy, novinky, rychlé dodání, osobní odběry po celé ČR a SR. Zákazníky ověřený a doporučovaný eshop s individuálním přístupem.

Provozovatel: Ing. Tomáš Darebník, Sušilova 771/6, 602 00 Brno. IČ: 87495601. Nejsme plátci DPH. info@darebacek.cz /kontaktní údaje/JavaScript musí být povolen