položek
  • Zobrazit

Kouzelná historie papírových vystřihovánek

MM-017Kód:
9788026405610EAN:

Ostatní

Výrobce:
sklademDostupnost:
169  / ksBěžná cena:
139  / ksCena:
Ušetříte: 30  / ks (17,8%)
Množství:
ks
Kouzelná historie papírových vystřihovánek

Popis: Kouzelná historie papírových vystřihovánek


Unikátní průvodce světem vystřihovánek v českých zemích do roku 1948 s 22 dobovými vystřihovánkami

Zřejmě neexistuje kluk, který by si někdy nezkusil slepit papírový model hradu či auta. Vystřihovánky ze současnosti a nedávné minulosti známe, ale jak vypadaly v době našich pradědečků a prababiček, to už je lehce zahaleno závojem tajemství. A právě toto tajemství odkrývá zbrusu nová publikace určená všem, kteří propadli kouzlu vystřihovánek a chtějí se dozvědět více o fascinující historii papírového modelářství. Seznámíte se s významem vystřihovacích Betlémů, reklamních vystřihovánek, oblékacích panenek, rodinných loutkových divadel a vystřihovánek publikovaných v časopisech a knihách.

Kniha od skutečného znalce historie papírového modelářství Josefa Kropáčka je jedinečná v tom, že modely a diorámata, o kterých právě čtete, si můžete rovnou vystřihnout a slepit.

Přejeme vám příjemné čtení a spoustu zábavy při tvoření.

Sešitová vazba formátu A4, 51 stran

-------

Titul Kouzelná historie si vzal za úkol seznámit modeláře ale i nemodeláře s bohatou historií vystřihovánek dostupných v Čechách do roku 1948. Prostřednictvím "pracovních listů" - stránek určených k rozstříhání - se můžete přenést do doby našich pradědečků i prababiček a vyzkoušet si jak se takový "stoletý" model lepil. V publikaci je zpracováno celkem 46 hesel informujících o tehdejších vydavatelích, autorech či konkrétních vystřihovánkách včetně náhledů jejich produkce.

Ano, pochopili jste to tak, že si nejspíš budete muset koupit "Historie" dvě. Jednu na stříhání a jednu na čtení. Tedy pokud si budete chtít slepit např. Baziliku sv.Jíří z roku 1921, první betlém od Franck-Perola z roku 1932, vojáčky rak.uh.armády z roku 1905, Schichtovo divadélko z 30.let nebo si vyberete jinou z 22 vystřihovánek. Dozvíte se něco více o časopisech, ve kterých se to hemžilo vystřihovánkami, případně, kterými se vystřihovánky jen mihly. Nebo víte např., kdo je v současné době nejstarším žíjícím autorem publikované vystřihovánky? Vystřihovánky vzniklé v roce 1945? /zdroj: autor knihy, forum na www.papirovemodelarstvi.cz/


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Současně nakupované

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Eshop www.darebacek.cz - Darebáček.cz - papírové modely, vystřihovánky, moderní společenské hry, dárky, hračky - akce, slevy, novinky, rychlé dodání, osobní odběry po celé ČR a SR. Zákazníky ověřený a doporučovaný eshop s individuálním přístupem.

Provozovatel: Ing. Tomáš Darebník, Sušilova 771/6, 602 00 Brno. IČ: 87495601. Nejsme plátci DPH. info@darebacek.cz /kontaktní údaje/JavaScript musí být povolen