položek
  • Zobrazit

Podvalník Cometto ELL/EU + vagón Es/Vte

RW-07Kód:

RipperWorks

Výrobce:
sklademDostupnost:
175  / ksCena:
Množství:
ks
Podvalník Cometto ELL/EU + vagón Es/Vte

Popis: Podvalník Cometto ELL/EU + vagón Es/Vte

RipperWorks vydává pod číslem RW-07 dvojmodel – model přívěsového podvalníku pro dopravu železničních vozidel Cometto ELL-EU a model dvounápravového otevřeného železničního vagónu ČSD řady Es/Vte.

Přívěsový podvalník byl vyroben italskou firmou Cometto v roce 1982 a používal se i u nás ke kombinované přepravě – železniční vagón se naložil na nádraží a celý odvezl na místo vykládky. Cometto ELL-EU bylo určeno k dopravě železničních vagónů do rozvoru 10m (existoval ovšem i delší typ pro vagóny až 14m).

Vagón řady Es/Vte vyráběla Vagónka Česká Lípa na začátku osmdesátých let. Tyto vagóny byly používány u ČSD (u nástupnických ČD se používají dodnes) k přepravě uhlí a jiných sypkých nákladů.

Jako tažná vozidla sloužily většinou tahače Tatra T813 TP a T815 TP.

Podvalník je poměrně složitý, celou řadu dílů je nutné přesně podlepovat a vzhledem k délce hlavních nosníků 320mm i nastavovat ze dvou kusů. Avšak při pečlivé práci budete odměněni funkčním mechanismem zatáčení náprav, kdy se všech osm vozíků natáči proti sobě.

Vagón je oproti podvalníku naopak poměrně jednoduchý, opět však musíte podlepovat a navíc dbát na geometrii velkých ploch.

Model je tištěn offsetem na papíře o gramáži 160g/m2. Celkový rozsah vystřihovánky je 7 stran formátu B4. Počet papírových dílů modelu je cca 770. Návod obsahuje 7 trojrozměrných návodových kreseb a 6 "pérovek" - detailů. Určeno pro zkušené modeláře.

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Eshop www.darebacek.cz - Darebáček.cz - papírové modely, vystřihovánky, moderní společenské hry, dárky, hračky - akce, slevy, novinky, rychlé dodání, osobní odběry po celé ČR a SR. Zákazníky ověřený a doporučovaný eshop s individuálním přístupem.

Provozovatel: Ing. Tomáš Darebník, Sušilova 771/6, 602 00 Brno. IČ: 87495601. Nejsme plátci DPH. info@darebacek.cz /kontaktní údaje/JavaScript musí být povolen